تبلیغات
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد در استرالیا - پروسه مهاجرت
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد در استرالیا

پروسه مهاجرت

شنبه 4 مهر 1388

نوع مطلب :پروسه مهاجرت، 

پروسه مهاجرت

VETASSESS چه كسانی را مورد ارزشیابی قرار می دهد؟
افرادی كه تمایل به مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص را دارند قبل از تسلیم تقاضا نامه خود به اداره مهاجرت و پرداخت هزینه های مربوط به اقامت دایم بایستی فرایند ارزشیابی مدارك تحصیلی توسط مراكر مجاز مربوطه را تكمیل نمایند. برای اطلاع از اینكه تقاضانامه ارزشیابی مدارك تحصیلی خود را بایستی به كدام موسسه ارسال كنید فهرست مشاغل تخصصی (SOL) را ببینید. VETASSESSارزیابی طیف گسترده ای از مشاغل از جمله مدیریت ,اداری و مشاغل حرفه ای و نیمه حرفه ای را به عهده دارد.

مشاغل حرفه ای
لیست مشاغل حرفه ای كه توسط این موسسه ارزشیابی می شوند را در
فهرست مشاغل برنامه عموم مهاجرت متخصصین (SOL) و یا فهرست مشاغل برنامه مهاجرت از طریق گزینش كار فرما (ENSOL) بیابید. این وظیفه شماست كه رشته خود را انتخاب كنید و وت اسس در این زمینه به شما كمكی نمی كند. توجه داشته باشید كه برای هر تقاضا نامه امكان ارزیابی شما تنها در یك رشته تحصیلی وجود دارد و اگر می خواهید برای چند شغل ارزشیابی شوید بایستی تقاضانامه های جداگانه ای تهیه نمایید و هرینه های كامل را برای هر تقاضا نامه بپردازید.


 چگونه تقاضا کنیم؟
الف - تقاضانامه آنلاین

تقاضای خود را بصورت آنلاین به سایت http://www.skillassess.com/ ارسال کنید. این طریقه به لحاظ اینکه فرآیند ارزشیابی تقاضای شما را در اسرع وقت و به محض ارسال مدارک به VETASSESS آغاز به کار می کند خدمت رسانی سریعتری دارد.

ب – از طریق تقاضا نامه کاغذی
1 – دریافت فرم
1-1 – فرم تقاضا نامه را دانلود و پرینت کنید
1-2 – فرم را از طریق فاکس شماره 0061396542773 دریافت کنید.
1-3 – فرم را از طریق ای میل دریافت کنید
1-4 – به آدرس زیر نامه نوشته فرم ها را درخواست کنید :
VETASSESS
GPO Box 2752,
Melbourne, VIC
3001 Australia

2 – همه اطلاعات خواسته شده فرم تقاضا نامه را در کمال دقت و صحت پر کنید و تمام مدارک خواسته شده را جمع آوری کنید.
3 – فرم های تکمیل شده و مدارک ضمیمه و هزینه تقاضانامه را بوسیله پست به VETASSESS بفرستید.

مدارک لازم:
1 – فرم تقاضا نامه تکمیل شده و امضا شده.
 2 – دو (2) قطعه عکس سایز پاسپورتی امضا شده و تاریخ زده شده.
 3 – ترجمه رسمی گواهی ولادت یا صفحات مشخصات شما در گذرنامه ( به شرطی که نام - عکس و تارخ تولد شما در آن درج شده باشد)
توصیه ویژه : به اسامی و تاریخها مندرج در گذرنامه در پر کردن فرمها توجه خاص داشته باشید . در ضمن خود گذرنامه را هم به دقت چک کنید که اشتباهی نداشته باشه......
4 – ترجمه رسمی شناسنامه ( با مهر خارجه و دادگستری )
5 – ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به همراه کپی برابر اصل آنها به فارسی .

تذکر: ممکن است از متقاضیان بعضی کشورها مدارک بیشتری تقاضا شود
6 – 5- 1 اروپا: متقاضیان از اروپا علاوه بر نسحه های ارسالی خود ملزم می گردند الحاقیه دیپلم خود را در صورت صدور توسط مؤسسه صادر کننده مدرک ارسال نمایند . بسیاری از دانشگاه های اروپا بطور رایگان و خودکار چنین الحاقیه ای را برای فارغ التحصیلان 2005 به بعد صادر میکنند. مزیت ارسال چنین ضمیمه ای به مؤسسه VETASSESS در این است که توصیف کاملی از رشته تحصیلی متقاضی که به ارزشیابی سریع مدارک تحصیلی کمک میکند ارائه می نماید .
6 – 5- 2 نیجریه: متقاضیان از نیجریه علاوه بر نسحه های ارسالی خود موظفند از مؤسسه صادر کننده مدرک درخواست نمایند علاوه بر رونوشت های تایید شده از مدرک ، ریز کامل نمرات تایید شده را نیز در یک پاکت در بسته و مهر و موم شده مستقیما به مؤسسه VETASSESS ارسال نماید.
6 – 5- 3 پاکستان: متقاضیان از پاکستان علاوه بر نسحه های ارسالی خود موظفند از مؤسسه صادر کننده مدرک درخواست نمایند علاوه بر رونوشت های تایید شده از مدرک ، ریز کامل نمرات تایید شده را نیز در یک پاکت در بسته و مهر و موم شده مستقیما به مؤسسه VETASSESS ارسال نماید.


6 – 5- 4 چین:
6 – 5- 5 فیلیپین:People's Republic of China - Applicants are required to provide Credential Reports for their qualifications. For more information go to Chinese Higher Education Qualification Verification. The copy of the award certificate and transcript required for assessment do not need to be certified.
Philippines - Membership of a professional board may affect the outcome of an assessment of qualifications from the Philippines.Applicants from the Philippines are asked to submit evidence of passing the Professional Regulation Commission’s Licensure Examinations in the relevant professional field as this may positively affect the assessment outcome.


 6 – ترجمه رسمی ریز نمرات به همراه کپی برابر اصل آنها به فارسی .
 7 – ترجمه رسمی مدارک مربوط یه تغییر نام همراه کپی برابر اصل آنها به فارسی در صورت وجود.
 8 – در صورتی که هر یک از ودارک به زبانی غیر از انگلیسی صادر شده باشند بایستی ترجمه رسمی به انگلیسی از همه مدارک بالا که به مهر و تایید مترجم رسمی و سازمانهای ذیربط رسیده است ضمیمه گردد.
9 – هزینه ارزشیابی
 10 – مدارک تصدیق کننده معافیت از مالیات خدمات و كالاها ( در صورت وجود )

تذکر: تمام مدارک شما بایستی کپی های برابر اصل شده و تأیید شده از نسخ اصلی باشند و امضا های رویانها بایستی اصلی باشند . تقاضا نامه های کپی شده یا فاکس شده مورد قبول نیستند. به مدارک ناقص رسیدگی نمی شود و رسیدگی تا زمان رفع نقص متوقف می گردد. مدارک ارسالی مسترد نمی شوند، بنابراین یک نسخه از کلیه مدارک ارسالی خود را نزد خود نگاه دارید. به مدارک جعلی و دستکاری شده و مخدوش رسیدگی نمی شود و هزینه های مربوطه به آنها نیز بازگردانده نمی شوند.

  زمان رسیدگی
رسیدگی به اغلب تقاضا ها 6 هفته زمان می برد . از آنجا که پیچیدگی پرونده ها از موردی به مورد دیگر متفاوت است و ممکن است در مواردی خاص رسیدگی بیشتری انجام گیرد ،این زمان تقریبی است و تنها بعنوان راهنمایی به کار گرفته می شود. پر واضح است که این زمان شامل زمانهایی که متقاضی یا نماینده او صرف آماده سازی مدارک مورد نیاز ما برای پیشرفت فرآیند ارزشیابی مینمایند نمی گردد . VETASSESSهیچگونه تضمینی برای تکمیل رسیدگی به یک تقاضا در محدوده زمانی باد شده نمیدهد.

-حق الزحمه ها و پرداخت ها

حق الزحمه شامل پرداخت مالیات کالا و خدمات
$AUD319.00
فقط مدارک استرالیایی
$AUD385.00
مدارک خارجی


اگر شما از پرداخت مالیات کالا و خدمات معاف هستید مبالغ زیر را باید بپردازید
$AUD 290.00
فقط مدارک استرالیایی
$AUD 350.00
مدارک خارجی


 معافیت از پرداخت مالیات کالا و خدمات
اگر در هر جایی از تقاضا نامه شما به یک ادرس در استرالیا شاره شده باشد ملزم به پرداخت مالیا کالا و خدمات خواهید بود مگراینکه همراه مدارک خود یک گواهی مبنی بر معافیت از پرداخت مالیات کالا و خدمات ارسال کنید. این اظهار نامه نامه ای است که یک وکیل یا عامل ثبت شده اداره مهاجرت ارسال می نماید. در این نامه بایستی به موارد زیر اشاره شده باشد:
1 – بوضوح در آن ذکر شده باشد که متقاضی در زمان تقاضا خارج از خاک استرالیا بوده است.
2 – بر روی سر برگ شرکت نوشته شده باشد.
3 – حتما فکس یا پست شود.موارد ایمیل شده یا شفاهی قابل پذیرش نیست
4 – بوسیله شخص وکیل یا عامل تنظیم کننده اظهار نامه و به نام امضا شده باشد . امضا نمایندگان از طرف عامل یا وکیل و یا امضا به اسم شرکت خدمات مهاجرتی مورد پذیرش نیست.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها